ЈапонијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Kamitsuruma/上鶴間, Minami-ku/南区, Sagamihara-shi/相模原市, Kanagawa/神奈川県, Kanto/関東地方: 2520302

2520302

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Kamitsuruma/上鶴間, Minami-ku/南区, Sagamihara-shi/相模原市, Kanagawa/神奈川県, Kanto/関東地方
Град :Kamitsuruma/上鶴間
Регионот 4 :Minami-ku/南区
Регионот 3 :Sagamihara-shi/相模原市
Регионот 2 :Kanagawa/神奈川県
Регионот 1 :Kanto/関東地方
Земја :Јапонија
Поштенски :2520302

Други Информации
Јазик :English/Japanese (EN/JA)
Регионален Код :JP-14
ширина :35.52295
должина :139.44706
Временска Зона :Asia/Tokyo
Координирано Универзално Време :UTC+9
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Kamitsuruma/上鶴間, Minami-ku/南区, Sagamihara-shi/相模原市, Kanagawa/神奈川県, Kanto/関東地方 се наоѓа во Јапонија. Нејзините поштенски код е 2520302.

Другите се е достапен
Kamitsuruma/上鶴間, Minami-ku/南区, Sagamihara-shi/相模原市, Kanagawa/神奈川県, Kanto/関東地方,2520302 ©2014 Поштенски Пребарување